Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów separatorów magnetycznych. Jeśli jednak Państwa firma specjalizuje się w produkcji wymagającej pracy z płynnymi mieszaninami i innymi cieczami, warto rozważyć wybór separatora magnetycznego MF. To separator przepływowy, czyli filtr magnetyczny, z opcją ręcznego czyszczenia. To najlepszy i najbardziej popularny typ separatora przy tego typu produkcji.

Ciekłe medium, które należy oczyścić, przepływa przez separator albo pod wpływem ciśnienia w rurociągu albo swobodnie, bez działania ciśnienia. Ten typ separatora może być montowany zarówno w pionowym, jak poziomym systemie rurociągu. Nasza firma stosuje rdzenie magnetyczne umieszczone w ochronnych tubusach, co zapewnia ochronę rdzeni przed negatywnym wpływem agresywnego środowiska.

Separatory tego typu zwykle stosowane są w takich gałęziach przemysłu, jak przemysł maszynowy, ceramiczny, chemiczny czy też spożywczy. Przemysł spożywczy – produkty płynne i półprodukty.

Dużo zależy od celu, w jakim chcą Państwo wykorzystywać separator przepływowy. Jeśli celem zastosowania separatora jest ochrona urządzeń produkcyjnych przez cząstki ferromagnetyczne, to w takim przypadku separator umieszczany jest na odcinku, gdzie media są przetwarzane, to jest przed tymi urządzeniami, które wymagają ochrony. Innym celem zastosowania separatora jest czyszczenie produktów końcowych. W takim przypadku separator zwykle umieszcza się na końcowym odcinku, ale często bywa umieszczany także na wcześniejszych, kilku odcinkach procesu produkcyjnego.

Separatory MF są standardowo wykonywane ze stali nierdzewnej 1.4301. W zależności od wymogów klienta, nasza firma jest w stanie wyprodukować separator odpowiedni do kwaśnego lub agresywnego środowiska z materiału 1.4404 lub 1.4571.

Zasada czyszczenia separatora magnetycznego MF z systemem czyszczenia ręcznego

Separator składa się z korpusu, komponentów i elementów podłączeniowych. Korpus ma kształt tubusu i jest na stałe przymocowywany do rurociągu za pomocą elementów podłączeniowych. Sama separacja odbywa się w korpusie separatora. Jego wielkość uzależniona jest od wielu czynników odpowiadających charakterowi danej produkcji, gdzie separator znajdzie zastosowanie. Należy dbać o to, aby w trakcie eksploatacji separatora nie dochodziło do zmniejszania natężenia przepływu medium lub zmiany warunków eksploatacji.

Czy warto stosować separatory? Na pewno, a oto dlaczego.

  • Automatyczny separator przepływowy został zastosowany w pewnej firmie produkującej łożyska kół. Urządzenie to wydłużyło żywotność emulsji obróbkowej o pełne 32%.
  • Automatyczny separator przepływowy stosowany w firmie produkującej sprężyny w ciągu 4 dni usunął 3 kilogramy cząstek żelaza (0,75 kg dziennie), a także całkowicie wyczyścił rurociąg.
  • Przy konkretnym zastosowaniu w przemyśle motoryzacyjnym ręczny separator magnetyczny usuwa 800 gramów cząstek żelaza w ciągu 12 godzin.

W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu z firmą MAGSY, która jest specjalistą w tej dziedzinie i chętnie Państwu doradzi, a także prześle niezobowiązującą ofertę.