Jesteśmy nie tylko firmą specjalizującą się w produkcji separatorów magnetycznych, ale plasujemy się również w czołówce producentów linii sortowniczych. Nasze wieloletnie doświadczenie pozwala nam zaoferować kompletne rozwiązania zgodnie z zapotrzebowaniem naszych klientów. Jesteśmy w stanie przygotować dla Państwa projekt, konstrukcję oraz realizację linii sortowniczych, przeznaczonych do separacji materiałów magnetycznych i niemagnetycznych.

Jesteśmy w stanie sprostać wymaganiom klienta od A do Z, dokładnie zgodnie z jego zapotrzebowaniem. Finalny projekt zależy od konkretnego zastosowania, rodzaju i całkowitej ilości materiału, który będzie przepuszczany przez linię sortowniczą, a także innych czynników, które wspólnie doprecyzujemy w czasie konsultacji.

Przykład linii sortowniczej do separacji materiałów magnetycznych i niemagnetycznych

Opis animacji

Nasza linia sortownicza składa się z trzech części. Pierwsza część oddziela żelazo, w ten sposób, że cząstki magnetyczne wychwytywane są przez bęben magnetyczny. Następnie pozostałe cząstki opadają na przenośnik taśmowy, gdzie cząsteczki stali nierdzewnej oddzielane są w cylindrze magnetycznym. Ostatnia część linii sortowniczej to separator indukcyjny Eddy Current, który oddziela pozostałe metalowe niemagnetyczne cząsteczki, takie jak aluminium, miedź. Wszystkie oddzielone cząsteczki dostają się do przeznaczonego do tego celu pojemnika.

Separacja żelaza

Bęben magnetyczny służy do separacji metalowych cząsteczek magnetycznych z mieszanek sypkich (metale kolorowe, granulaty tworzyw sztucznych itp.). Zazwyczaj umieszcza się go pod lejem nasypowym maszyny lub tuż za przenośnikiem taśmowym, z których nieodseparowany materiał spada na bęben magnetyczny, a tam dochodzi do jego separacji. Dużym plusem bębna magnetycznego jest to, że stanowi on element przenośnika taśmowego, dzięki czemu znajduje zdecydowanie bardziej uniwersalnie zastosowanie.

Bęben magnetyczny składa się z zewnętrznego, obrotowego płaszcza ze stali nierdzewnej z listwami przytrzymującymi oraz rdzenia magnetycznego wyposażonego w magnesy ferrytowe lub też bardzo mocne magnesy neodymowe NdFeB.

Bęben magnetyczny znajduje zastosowanie przy zabezpieczeniu urządzeń przed uszkodzeniem cząstkami metalu.

Separacja stali nierdzewnej

Cylinder magnetyczny należy do grupy separatorów z systemem automatycznego czyszczenia, co oznacza, że jest w tym zakresie bezobsługowy. Cylinder magnetyczny służy do separacji zanieczyszczeń ze stali nierdzewnej o większych gabarytach, które w poprzedniej fazie produkcyjnej zostały już w jakiś sposób przetworzone, najlepiej rozdrobnione.
Cylinder magnetyczny najczęściej stosuje się w celu zastąpienia istniejącego cylindra krańcowego na przenośniku. Cylinder zostanie więc wykonany dokładnie tak, aby można było nim zastąpić istniejący cylinder bez potrzeby zastosowania jakichkolwiek modyfikacji przenośnika.

Separacja metali niemagnetycznych (aluminium, miedź itp.)

W procesie produkcyjnym zdarza się, że konieczna jest separacja metali niemagnetycznych z materiałów niemetalowych (tworzywo sztuczne, papier, drewno, szkło…). Właściwym rozwiązaniem jest w tym przypadku tzw. separator indukcyjny. Tak zwany Eddy Current to najlepsza metoda separacji, której efektów nie można osiągnąć przy użyciu klasycznego separatora magnetycznego.

Separator indukcyjny działa na zasadzie magnetycznych prądów wirowych (tzw. prądów Foucaulta). Zawsze jest to zespół, składający się z indukcyjnego cylindra magnetycznego oraz przenośnika, w którym cylinder magnetyczny jest umieszczony. Cylinder wyposażony jest w silne magnesy neodymowe. Cylinder magnetyczny obraca się z dużą prędkością, co umożliwia separatorowi indukcyjnemu tymczasowe naładowanie metali niemagnetycznych takim samym ładunkiem magnetycznym, jak cylinder indukcyjny. Dlatego metale są „wyrzucane” z cylindra magnetycznego przez prądy wirowe, skąd następnie odpadają.
Nasz Eddy Current wyposażony jest w zaawansowany rozdzielacz. Rozdzielacz łatwo ustawić w dwóch kierunkach i dzięki temu skutecznie oddzielić materiały niemetalowe od metali niemagnetycznych, zapewniając doskonałe efekty separacji.

Produkujemy linie sortownicze na wymiar

Jesteśmy numerem jeden w tworzeniu konstrukcji i projektów zgodnie z wymaganiami klienta. Możemy włączyć do linii sortującej kruszarki i młyny, magnesy nad przenośnikiem, różnego rodzaju przenośniki oraz inne urządzenia zgodnie z indywidualnym zapotrzebowaniem. 20 lat doświadczenia oraz setki zadowolonych klientów dowodzą, że jesteśmy naprawdę efektywnym i doświadczonymi producentem separatorów magnetycznych.

Zapraszamy do kontaktu z nami w celu uzyskania bezpłatnej wyceny.

Chętnie porozmawiamy na temat niezobowiązującej oferty, którą opracujemy w możliwie najkrótszym czasie, zwykle w ciągu 2 dni roboczych. Po określeniu wszystkich wymagań otrzymają Państwo bezpłatną wycenę wraz z datą realizacji oraz montażu. Montaż linii oraz serwis gwarancyjny i pogwarancyjny na terenie całej Europy to dla nasz rzecz oczywista.